Altyapı ve Yapısal Kablolama Hizmetleri

Kurumsal işletmelerin tüm verilerinin depolanması, yedeklenmesi ve işlenmesinin kesintisiz bir şekilde gerçekleşebilmesi maksadıyla elektrik sistemlerinden başlayarak tüm veri iletiminin güvenli bir şekilde dizayn edilmesini bir bütün olarak baktığımızda alt yapı ve yapısal kablolama olarak ifade edebiliriz.

Yapısal kablolama, kurumların ihtiyaç duyduğu bakır, fiber, ses ve güvenlik sistemleri gibi veri bağlantılarının yanı sıra şebeke, jeneratör ve UPS gibi enerji bağlantılarının düzgün bir şekilde iletimini sağlamak üzere yapılan ve bu sistemleri tek bir çatı altında toplayarak yönetmeye ve gerektiğinde genişletmeye imkan sağlayan bir altyapı çalışmasıdır.

Bu çalışma ile kurumların en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen veri ve enerji iletiminin, sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi hedeflenmektedir.

Yapısal kablolamada en önemli nokta doğru projelendirilmenin yapılabilmesi ve düzgün ekipmanların kullanılmasıdır. Kurumsal firmaların büyüyebileceği de göz önünde bulundurularak, daha sonra gerektiğinde, genişlemeye imkân sağlayacak şekilde planlama yapılmalıdır. Düzgün kurulan bir altyapı ile kurumların bu alandaki ihtiyaçları uzun süre karşılanabilir.

Technonet Bilişim olarak, proje deneyimine sahip tecrübeli teknik kadro ile müşterilerimize elektrik sistemlerinden başlayarak tüm veri iletiminin güvenli bir şekilde dizayn edilmesine yönelik keşif ve proje çalışması yapılmakta, ortaya çıkan proje neticesinde altyapı ve yapısal kablolama hizmetleri verilmektedir.