Veri Yedekleme ve Felaket Önleme Çözümleri

Kurumlar için kritik görevleri yerine getiren ve kurumsal bilgiyi üzerinde barındıran Bilgi Teknolojileri sistemlerinin kişisel hata, yangın, deprem, su baskını, sabotaj vb felaketlerde meydana gelebilecek acil ve olağandışı durumlarda işleyemez hale gelmesi oldukça olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir.

Bu nedenle, hizmet sürekliliğini sağlamak için olağanüstü durumlara karşı senaryolar hazırlamak, olası sorunları planlayıp, gereken önlemleri önceden almak ve yedekleme yapmak gerekmektedir.

Felaket önleme çözümleri bir kurumdaki Bilgi Teknolojileri sistemlerinin kullanılmayacak hale gelmesi ve verilerin tamamen yok olması ihtimallerini düşünerek ve sistemlerin tekrar çalışır hale gelmesi için atılacak adımları belirleyerek gerekli planlamanın yapılması süreçlerini kapsar.

Bu süreçler için en kritik olan verilerin korunması ve yedeklenmesidir. Mümkün olan en kısa zamanda ve kayıpsız bir şekilde bu durumun atlatılması gerekmektedir.

Technonet Bilişim olarak uzman ve deneyimli ekiplerimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun yedekleme çözümleri üreterek, felaket önleme faaliyetleri için her türlü desteği veriyor, süreci basitleştiriyor, verimliliğin artmasını ve maliyetin azalmasını sağlıyoruz.